Písčité pobřeží

Bulharsko:
Černé moře

Oblíbené destinace

Celé bulharské pobřeží bezesporu stojí za návštěvu. Narazíte tady na opravdu krásná místa, která by neměl nikdo minout. Určitě ale i vás zajímá, jaká letoviska jsou ta nejlepší a kam byste se měli vydat právě vy. Ukážeme vám místa, kam jezdí Češi nejraději a kam se pravidelně vracejí.

Výhled na moře

Mezi velice oblíbená místa patří Nesebar, krásné město, které vzniklo již v dobách starověku a je dokonce zapsáno na světovém dědictví UNESCO. A není tomu náhodou. Procházka po historickém centru určitě stojí za to a osloví každého milovníka historie. Najdete tady památky z doby kmene Thráků, antiky, starověku i novověku, včetně překrásných kostelů. Mezi další letoviska patří třeba Zlaté písky, které se nachází cca 20 km na sever od Varny nebo Sluneční pobřeží, velice známé letovisko, které patří mezi největší v celé zemi a ve kterém najdete nespočet krásných a luxusních hotelů za výhodnou cenu. Tato moderní část pobřeží patří mezi místa, kam turisté jezdí nejčastěji.

Poznejte Bulharsko

Na celém pobreží Černého moře v Bulharsku najdete nespočet krásných a turisticky atraktivních míst. Je jen na vás, jestli dáte přednost raději klidným zákoutím nebo velice oblíbeným letoviskům, plážím a hotelům, které nabízí velké množství nejrůznějších služeb včetně půjčoven sportovních potřeb a doplňků. Nabídka zájezdů je opravdu široká a každý si zde určitě najde to své oblíbené místo, na které se bude každoročně rád vracet. Bulharsko má zcela jistě co nabídnout. Velice příznivé ceny, čisté a krásné moře a fascinující příroda jsou zárukou úžasné dovolené a dokonalého odpočinku.

- Vybrat zájezd do Bulharska -

Užitečné údaje:

Bulharsko se nachází v jihovýchodní části Balkánského poloostrova na pobřeží Černého moře. Na celkové rozloze 110 994 km² žije více než 7,2 milionu obyvatel. Celých 60% z nich tvoří ateisté nebo lidé bez vyznání. Hlavním městem je Sofija. Země je členem Evropské unie. Bulharskou měnou je lev (BGN). Úředním jazykem je bulharština.

Dále doporučujeme:

Chystáte se na dovolenou k moři? Nabídka nejrůznějších zájezdů je opravdu široká. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří zájezd do Chorvatska, které nabízí dostupnou relaxaci u průzračného Jadranu, zájezd do Itálie, která je zárukou bohatého vyžití nebo třeba zájezd do Turecka, které nabízí dostupnou exotiku a nevšední zážitky.