Písčité pobřeží

Bulharsko:
Černé moře

Mapa Bulharska

Bulharsko je proslulé krásnou přírodou, mořským pobřežím s písčitými plážemi, historicky atraktivními městy a četným množstvím malých vesniček a měst. Aby jste před odjezdem získali přehled o umístění země a rozložení nejznámějších měst, letovisek a památek, je zde pro vás připravena podrobná mapa Bulharska včetně detailního vyznačení jednotlivých měst, ulic i turistických míst. Zároveň také můžete nahlédnout na pobřeží Černého moře a prohlédnout si tak oblíbené pláže z ptačí perspektivy.

V horní části mapy najdete ovládací tlačítka, která slouží k posunu, přiblížení nebo přepnutí do satelitního nebo 3D zobrazení. Zároveň je možné také zvolit podrobnou mapu terénu.Zvětšit mapu

- Vybrat zájezd do Bulharska -

Užitečné údaje:

Bulharsko se nachází v jihovýchodní části Balkánského poloostrova na pobřeží Černého moře. Na celkové rozloze 110 994 km² žije více než 7,2 milionu obyvatel. Celých 60% z nich tvoří ateisté nebo lidé bez vyznání. Hlavním městem je Sofija. Země je členem Evropské unie. Bulharskou měnou je lev (BGN). Úředním jazykem je bulharština.

Dále doporučujeme:

Chystáte se na dovolenou k moři? Nabídka nejrůznějších zájezdů je opravdu široká. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří zájezd do Chorvatska, které nabízí dostupnou relaxaci u průzračného Jadranu, zájezd do Itálie, která je zárukou bohatého vyžití nebo třeba zájezd do Turecka, které nabízí dostupnou exotiku a nevšední zážitky.