Písčité pobřeží

Bulharsko:
Černé moře

Moře v Bulharsku

Pobřeží Bulharska omývá Černé moře, které láká každoročně miliony turistů z různých koutů Evropy.

Pláž s turisty

Není žádným tajemstvím, že se celý cestovní ruch v Bulharsku od přelomu tisíciletí neustále vyvíjí a vylepšuje. Každý rok na pobřeží Bulharska vyroste několik luxusních hotelů a příjemných ubytovacích zařízení. Celá země pochopila, že příjmy z cestovního ruchu mohou výrazně pomoci státní pokladně, a tak se už několik let věnuje velká pozornost rozvoji turismu a země se snaží nalákat turisty z celé Evropy. Musíme uznat, že se to zemi, která leží na severu Balkánského poloostrova opravdu dobře daří. Není žádná náhoda, že mnoho lidí z České republiky nebo sousedního Slovenska jezdí do Bulharska na dovolenou opakovaně i několik let po sobě. Někteří si dokonce vybírají stále ty stejné hotely a penziony každý rok.

Písčité pobřeží Černého moře

Možná i vás zajímá více podrobností o tom, na jaké moře se v Bulharsku můžete těšit. Vy, kteří jste už na bulharském pobřeží a plážích byli, víte, že celé pobřeží země omývá Černé moře. Toto moře se od oblíbeného Středozemního moře nijak zvlášť neliší, patří mezi jedny z nejčistších a nejkrásnějších moří, které můžeme v Evropě najít. Pokud se vydáte na zájezd do Bulharska, určitě se vám místní moře bude líbit. Užijete si krásného koupání v průzračné vodě a dobře si v něm odpočinete a zarelaxujete. Pokud jste milovníky adrenalinových sportů a zážitků, není problémem si vyzkoušet třeba jízdu na vodních lyžích. Nabídka vodních sportů je po celém pobřeží opravdu široká a nezáleží na tom, ve kterém městě nebo části jste ubytováni.

Určitě vás také zajímá, jaké pláže v Bulharsku najdete. Těšit se můžete na pěkné a čisté písčité pláže, které jsou velice podobné třeba těm v Itálii. Oproti Chorvatsku tady nenajdete oblázkovou pláž, jen překrásné písčité pláže po celém pobřeží Černého moře. Bulharsko se pyšní opravdu krásným mořem, které pravidelně každé léto láká mnoho turistů i ze zemí západní Evropy. Stejně tak tato krásná země oslovila mnoho obyvatel naší země. Vychutnejte si krásy moře v Bulharsku a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na nejkrásnějších evropských plážích.

- Vybrat zájezd do Bulharska -

Užitečné údaje:

Bulharsko se nachází v jihovýchodní části Balkánského poloostrova na pobřeží Černého moře. Na celkové rozloze 110 994 km² žije více než 7,2 milionu obyvatel. Celých 60% z nich tvoří ateisté nebo lidé bez vyznání. Hlavním městem je Sofija. Země je členem Evropské unie. Bulharskou měnou je lev (BGN). Úředním jazykem je bulharština.

Dále doporučujeme:

Chystáte se na dovolenou k moři? Nabídka nejrůznějších zájezdů je opravdu široká. Mezi jedny z nejoblíbenějších patří zájezd do Chorvatska, které nabízí dostupnou relaxaci u průzračného Jadranu, zájezd do Itálie, která je zárukou bohatého vyžití nebo třeba zájezd do Turecka, které nabízí dostupnou exotiku a nevšední zážitky.